Okayo EJ-5 już w sprzedaży!

Okayo EJ-5 to nowy 16 kanałowy (UHF) system do oprowadzania wewnętrznego i tłumaczeń kompatybilny z modelem EJ-7. Ten nowoczesny system został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody użytkownikom – tłumaczom, przewodnikom, trenerom-szkoleniowcom.

EJ-5 to naprawdę komfortowy, lekki system ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami przydatnymi np. podczas wyjazdowych tłumaczeń. Projektanci i inżynierowie Okayo chcieli, aby EJ-5 stał się tak samo łatwym w użyciu atrybutem pracy tłumacza, przewodnika czy trenera jak jest nim dzisiaj np. tablet. Po testach możemy śmiało stwierdzić, że sprostali temu wyzwaniu.

Okayo EJ-5 wyposażony jest w nowy system redukcji szumów otoczenia, a także podobnie jak EJ-7 w cyfrowy system enkrypcji transmisji.

Odbiornik i nadajnik EJ-5 są wyjątkowo lekkie – ważą zaledwie 75 gram.

Urządzenia wyposażono we wbudowaną baterię litową, która starcza nawet na 20 godzin pracy. Za to czas całkowitego ładowania nie przekracza 4,5 godziny. Okayo EJ-5 może być doładowywany za pomocą kieszonkowej ładowarki podłączonej do gniazda DC-in, które znajduje się zarówno w nadajnikach jak i odbiornikach.

Podobnie jak model EJ-7, EJ-5 posiada podświetlany wyświetlacz LCD, z którego odczytamy numer aktualnie wybranego kanału oraz poziom naładowania baterii. Tak samo jak w EJ-7, w EJ-5 również znajdziemy dodatkowe wejście liniowe w nadajnikach (można do niego podłączyć np. odtwarzacz mp3) oraz dodatkowe wyjście w odbiornikach (można podłączyć do niego np. dyktafon).

Jedną z podstawowych różnic w stosunku do EJ-7 jest wyposażenie nadajników EJ-5 we wbudowany mikrofon kapsułowy, a odbiorników w mini-głośniczki. Dzięki temu udogodnieniu sprzęt może działać także bez akcesoriów typu mikrofon czy słuchawki. Nadajnik, ale także i odbiornik Okayo EJ-5 dysponuje funkcją wyciszania (mute).

Odbiorniki i nadajniki EJ-5 są standardowo wyposażone w bardzo wygodną, odpinaną i regulowaną zawieszkę naszyjną.